Jak dbać o koszulki termoaktywne??>

Zakup wymarzonej koszulki termoaktywnej to dopiero połowa drogi do sukcesu. Aby służyła ona nam sprawnie przez wiele długich lat użytkowania, należy odpowiednio o nią zadbać. Niestety w dzisiejszych czasach bardzo wielu sportowców całkowicie zapomina o tym, że koszulki termoaktywne wymagają odpowiedniej pielęgnacji.

O czym należy pamiętać?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że każda odzież termoaktywna po większym wysiłku powinna być starannie wyprana. Tylko dzięki systematycznemu praniu, można zachować drogocenne właściwości koszulek termoaktywnych. Nieprana odzież, jak łatwo się domyśleć nie będzie za dobrze radzić sobie z wchłanianiem potu. Kluczem do sukcesu jest również to, aby postawić na odpowiedni sposób prania. Unikać należy zmiękczaczy, które niestety są w stanie zniszczyć nawet najlepszej jakości odzież termoaktywną. Godne polecenia są proszki dedykowane odzieży dla małych dzieci. Można postawić również na pranie ręczne i zwykłe mydło.

Dla kogo są koszulki termoaktywne?

Nowoczesna odzież termoaktywna jest idealnym wyborem dla tych osób, które nie chcą rezygnować z treningu nawet przy złej pogodzie. Termoaktywne koszulki przeznaczone są tak naprawdę do każdego treningu wysiłkowego. Odzież termoaktywna nie krępuje ruchów, dzięki czemu wykonywanie poszczególnych ćwiczeń jest bardzo komfortowe. Ważne jest przede wszystkim to, aby wybrać odpowiedni rozmiar i dbać o swoją odzież treningową.

Tags: