Wygoda przede wszystkim?>

Kurtki męskie jak te modele z mayoutway.com znacznie różnią się od damskich. Najważniejsze u tych pierwszych jest to, by były wygodne i funkcyjne. Zaś dla kobiet najistotniejszy jest wygląd. Kurtka musi dobrze się prezentować, pasować do sylwetki. Kolor powinien być wesoły, choć niektóre kobiety wolą stonowane barwy. Ważny jest też kaptur, w którym będzie się dobrze wyglądać, ściągacze w pasie, które wyszczuplają i podkreślają sylwetkę oraz długość całkowita. U mężczyzn sprawa wygląda znacznie prościej.


Jaka kurtka jest dla mężczyzny najlepsza?

Mężczyzna, wybierając kurtkę, zwraca uwagę przede wszystkim na jej wygodę. Myśli o jej zastosowaniu w dniu codziennym i o tym, czy będzie funkcjonalna. Modne kurtki męskie odznaczają się głównie tym, że oprócz świetnego wyglądu, mają fason idealny dla mężczyzny czyli luźny, niekrępujący ruchów. Facet na zakupach dużą uwagę przywiązuje do liczby kieszeni kurtki oraz do ich rozmieszczeń. Ważne dla niego jest to, by zawsze pod ręką mieć wolną głęboką kieszeń, do której będzie można coś bezpiecznie schować. Tak więc płytkie, mało pojemne kieszenie odpadają. Oprócz tego istotny jest kaptur. Kurtka bez kaptura dla wielu mężczyzn nie ma sensu. Większość zdecydowanie woli założyć na głowę kaptur niż czapkę. Z tego też powodu kaptur powinien być odpowiedniej wielkości, nie może się zsuwać. Mile widziane są ściągacze lub chociaż odpowiednie wyprofilowanie tak, by nawet silny wiatr nie doprowadził do spadnięcia kaptura z głowy.


Jak widać, wbrew pozorom mężczyźni mają większe wymagania co do modnych kurtek niż kobiety. Zwracają uwagę na większą ilość rzeczy, przez co można powiedzieć, że są tak samo wybredni jak płeć piękna, choć w nieco innym sensie.


Tags: