Dlaczego spodnie dżinsowe nie są dobrym zamiennikiem odzieży sportowej??>

Osoby, których dzieci brały udział w lekcjach wychowania fizycznego lub samego w nich uczestniczyły, mogły się zdziwić, że nauczyciele tego przedmiotu kategorycznie ćwiczyli ćwiczenia w różnego rodzaju spodniach dżinsowych. Dotyczyło to również tych bardziej rozciągliwych. Osoby prowadzące aktywny tryb życia wiedzą jednak, że dżinsy nie nadają się na odzież sportową.

Mała elastyczność materiału


Obecnie spodnie dżinsowe dużo częściej są wytwarzane z bardziej elastycznych materiałów, wiiele fajnych propozycji znajdziesz na SuperSklep.pl. Na rynku pojawiły się również jegginsy, czyli produkt pomiędzy dżinsami a kobiecymi legginsami. Mimo wszystko nie mogą one dorównać spodniom dresowym lub popularnym ostatnio joggerom. Ćwiczenie w dopasowanych, obcisłych spodniach może być niebezpieczne dla samego ćwiczącego i grozić poważną kontuzją.

Niska efektywność ćwiczeń


W związku z małą elastycznością materiału w przypadku spodni dżinsowych efektywność wykonywanych ćwiczeń jest dużo niższe. Dotyczy to głównie ćwiczeń rozciągających, których w dopasowanych spodniach praktycznie nie można wykonywać. W przypadku każdej innej aktywności fizycznej, takiej jak ćwiczenia siłowe lub aerobowe, również warto zwrócić uwagę na to, aby odzież była odpowiednio wygodna. Zapewni to dużo większą efektywność ćwiczeń każdego rodzaju. Dodatkowo odpowiednio dobrany strój sportowy (niekoniecznie ze specjalistycznego sklepu) zapewni również większe bezpieczeństwo podczas treningu.
Tags: