Zalety posiadania orbitreka?>

Orbitrek jest przyrządem, który powinien znajdować się w każdym domu. Wykonywane na nim ćwiczenia gwarantują maksymalne zaangażowanie swojego ciała podczas każdego wykonywanego ruchu. Dzieje się tak z powodu niespotykanego w żadnym innym ćwiczeniu poziomu zaangażowania mięśni, które sięga nawet 90%. Daje to kolosalne wyniki po regularnie wykonywanych ćwiczeniach.

Działanie orbitreka


Nie ma znaczenia, czy posiadamy w domu orbitrek elektromagnetyczny, czy zwykły orbitrek magnetyczny. Każdy z nich doskonale zastępować będzie szereg innych maszyn i ćwiczeń. Podstawowymi ćwiczeniami, które zostaną na nim wykonane są: bieganie, jazda na rowerze, stepper i wioślarz. Jak wiec widać właściwie wszystkie najpopularniejsze ćwiczenia zostały skompresowane do jednej maszyny i jednego okresu czasu, jaki potrzebujemy na ich wykonania. Pomimo faktu, że wykonujemy jedynie jedną aktywność, wpływ jej na ciało jest ogromny.

Wpływ orbitreka na ciało


Orbitrek jest przyrządem, który jest głównie zalecany osobą chcącym szybko i zdrowo stracić zbędną masę tłuszczową. Szacuje się, że jedna godzina treningu na nim pozawala spalić nawet do 800 kcal. Jest to wynik porównywalny z bieganiem, jednak znacznie od niego bezpieczniejszy. Z jakiego powodu? Przede wszystkim z faktu łatwiejszego i naturalniejszego wykonywanie wszystkich ruchów, które w żaden sposób nie sprzyjają powstawaniu kontuzji stawów, o które podczas tradycyjnego biegania jest bardzo łatwo.

Tags: