Bezpieczeństwo na wodzie?>

W okresie wakacyjnym więcej czasu spędza się nad wodą, która nie zawsze dla wszystkich jest bezpieczna i przyjazna. Pływając żaglówkami, jachtami, motorówkami czy kajakami. W przypadku kiedy pływać się nie umie, bezpieczeństwo może zapewnić kamizelka ratunkowa.

NIEWYGODNA I NIEŁADNA


Kamizelka ratunkowa jest niewygodna i nieładna. Jej nazbyt wypornościowy kształt powoduje, że ludzie poruszają się w niej niezdarnie.
Jest pomarańczowa albo jaskrawo - żółta, ma przyczepione do siebie gwizdki ostrzegawcze i ogromny, twardy kołnierz ze sztywną rączką.
Wszelkiego rodzaju sporty uprawiane w takiej kamizelce są trudne do uprawiania, a sama kamizelka znacznie krępuje ruchy.
Jednak to właśnie ona zapewnia maksimum bezpieczeństwa, najczęściej pływa się w niej w kajakach, z trudem macha się wiosłami, przez co trudniej jest zdobyć pierwsze lub drugie miejsce na zawodach kajakarskich.

ASEKURACJA


Kamizelka asekuracyjna jest kamizelką wygodną, ma wiele kieszonek i pozwala uprawiać różnego rodzaju sporty.
W kamizelce asekuracyjnej z powodzeniem można jeździć na nartach wodnych, ścigać się na skuterach wodnych czy nawet łowić ryby.
Kamizelka asekuracyjna daje bezpieczeństwo osobom, które pływać potrafią i znają podstawowe, przynajmniej, zasady jak należy postępować w wodzie, w razie zagrożenia utonięciem.

BEZPIECZEŃSTWO W WODZIE


Woda nigdy do końca nie jest bezpieczna, ale kamizelki ratunkowe i asekuracyjne dają namiastkę bezpieczeństwa i utrzymując osobę nad powierzchnią wody, mogą jej uratować życie i niejednokrotnie to robią.

Tags: