Mini bramka do piłki - początek przygody z futbolem?>

Kiedy obserwujemy nasze dzieci i widzimy, jak siedzą przed komputerem, przypominamy sobie własne dzieciństwo. Co wtedy się robiło? Dzieciaki spotykały się na łące i grały w piłkę nożną albo w "dwa ognie" czy w "zbijaka". Do domu wracały brudne i zmęczone, ale szczęśliwe, oczywiście dopiero wtedy, gdy już było ciemno. Dzięki temu były silne i odporne, rzadko chorowały. Obecnie niestety jest zupełnie inaczej. Częste alergie, choroby, wady postawy to właśnie efekty siedzącego trybu życia.

Jak zachęcić dziecko do aktywności fizycznej?


Oczywiście najlepiej zacząć jak najwcześniej. Wprawdzie ruch to naturalna aktywność u dziecka, czasem jednak nawet maluch potrzebuje zachęty. Warto pamiętać, by nie hamować u niego ekspresji ruchowej. Ma ona bowiem ogromny wpływa na jego rozwój.
Również nieco starsze dzieci potrzebują zachęty do ruchu, uprawiania sportu, gry w piłkę. Nie wystarczy jednak namawianie ich, raczej trzeba pokazać dobre wzorce. Najlepiej, gdy rodzic sam będzie uprawiał sport lub będzie to robił z dzieckiem. 

Jak wspomóc zainteresowanie dziecka piłką nożną?


Najpierw najlepiej zaobserwować, czy dziecko rzeczywiście lubi "grać w nogę". Jeżeli tak, to na początek konieczna będzie mini bramka do piłki, dzięki której można trenować nawet z przedszkolakiem. Nie jest to problem, bo bramki ogrodowe do piłki można kupić w każdym sklepie sportowym jak np. SportBody.pl . Warto jednak wybrać produkt dobrej jakości, bo tylko wtedy mini bramka do piłki spełni swoje zadanie, będzie bezpieczna i trwała. Bramki ogrodowe do piłki doskonale sprawdzają się podczas zabaw w ogrodzie i parku. Jako prezent sprawią radość każdemu małemu pasjonatowi gry w piłkę nożną.

Tags: