Jakie okulary przeciwsłoneczne są obecnie modne?>

Zakup nowych okularów przeciwsłonecznych na lato 2018 może być naprawdę bardzo dużym wyzwaniem, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z niniejszym artykułem. Dzięki nam poznają Państwo najnowsze trendy, które królować będą w zbliżającym się sezonie i na które warto postawić. 

O czym należy pamiętać?


Wybierając modne okulary pamiętać należy przede wszystkim o tym, że należy je dobierać do kształtu twarzy. Nie można zapominać również i o tym, aby dokładnie sprawdzić działanie filtrów. Okulary przeciwsłoneczne jak sama nazwa wskazuje mają chronić nasz wzrok przez promieniami słonecznymi, dlatego też jakość zastosowanych filtrów ma olbrzymie znaczenie. 


Rodzaje soczewek


Wybierając swoje wymarzone okulary przeciwsłoneczne warto zwrócić uwagę także na rodzaj zastosowanych soczewek. Okulary bez odpowiednich filtrów nie spełnią swoich zadań, a co najgorsze mogą nawet uszkodzić wzrok. Niestety w dzisiejszych czasach możemy kupić bardzo wiele okularów przeciwsłonecznych, które niestety nie posiadają żadnej ochrony. W pierwszej kolejności warto postawić na modele z filtrami blokującymi szkodliwe promienie ultrafioletowe. Godne polecenia są także modne okulary z filtrem polaryzacyjnym, które rewelacyjnie sprawdzą się nie tylko na plaży, ale również w samochodzie. 


Rozmiar ma znaczenie


Przy zakupie nowych okularów przeciwsłonecznych warto zadbać o to, aby nie były za duże lub za małe. Nieodpowiedni rozmiar spowoduje, że okulary przeciwsłoneczne będą stopniowo zsuwać się z twarzy, przez co ich użytkowanie będzie mało komfortowe. Porządne okulary powinny posiadać także odpowiednią odległość pomiędzy nosem a mostkiem.

Tags: