Biwak to super pomysł na aktywny weekend poza domem?>

palnik turystyczny

Biwak to ogromna frajda dla całej rodziny. Warto wyjeżdżać na biwaki jak najczęściej, bo są one bardzo miło wspominane przez całą rodzinę, a przez dzieci traktowane jako prawdziwa przygoda i ogromne przeżycie. By wybrać się na biwak, wcale nie trzeba wiele. Wystarczy kupić kilka kluczowych sprzętów, by przez jedną czy dwie noce, wygodnie nocować poza domem.

Namiot, karimaty i śpiwór

Na biwaki warto wybierać się w ciepłe miesiące. Wystarczy wtedy kupić zwykły namiot, karimaty dla każdego członka rodziny oraz niedrogie śpiwory. Jeżeli na dworze jest ciepło, a przecież tak zwykle jest w letnie noce, do wygodnego przenocowania pod namiotem starczą zwykłe śpiwory z marketu. Co innego, jeżeli na biwak wybieramy się późną jesienią. Im chłodniejsze noce, tym trzeba więcej zainwestować w wyposażenie, by podczas spania było ciepło.

Palnik turystyczny

Jeżeli na biwak wyjeżdża się z dziećmi, warto kupić sprzęt, dzięki któremu będzie można podgrzać wodę czy ugotować prostą potrawę. A zatem palnik turystyczny, oraz proste menażki do gotowania, powinny znaleźć się w wyposażeniu każdej rodziny. Dorośli mogą pozwolić sobie na jedzenie suchego prowiantu nawet przez 2 czy 3 dni, jednak jeżeli aktywnie spędza się czas z dziećmi, trzeba zaproponować im jakiś ciepły posiłek. Palnik turystyczny sprawdza się zatem idealnie, nie zajmuje dużo miejsca, jest poręczny i stosunkowo lekki. To ważny element wyposażenia każdego turysty i możesz znaleźć go tutaj https://www.polarsport.pl/sprzet-turystyczny/camping/palniki-i-lampy.html .