Ubrania rowerowe najlepsze jesienią i zimą??>

Jesień i zima to trudny czas dla rowerzystów. Jeśli jednak dojeżdża się rowerem do pracy, nie można zważać na pogodę. Nie zawsze jest oczywiście źle. Także zima i jesień mają swoje uroki. Gdy pogoda w miarę się normuje rowerzyści chętnie decydują się na przejażdżkę. Ubrania rowerowe zawsze dostosowuje się do indywidualnych upodobań, każdy ma inną wrażliwość na zimno. Warto jednak kierować się kilkoma radami.

Złota zasada ubierania się "na cebulkę"

Pogoda lubi się zmieniać, nawet zimą. Gdy spadnie śnieg i tak może za chwilę wyjść słońce. Nie warto ubierać jednego grubego ubrania. Rozsądnym wyborem jest założenie kilka cieńszych warstw odzieży na rower (atrakcyjna oferta). Gdy podczas jazdy zrobi się zbyt gorąco, można wtedy zdjąć z siebie jedną z warstw i schować do plecaka. Unikniemy wtedy niepotrzebnego przepocenia.

O czym należy pamiętać?

Odzież na rower to niekiedy trudny wybór. Podczas zimy ważne jest, aby ciepło nie uciekało przez stopy, dłonie oraz głowę. Warto także odpowiednio zabezpieczyć swoją skórę, smarując się kremem. Czapka lub kominiarka na rower, powinna być uszyta ze sztucznego materiału. Należy jednak wystrzegać się ubrań z bawełny, które nie oddychają. Czapka powinna chronić, uszy i czoło. Kolejną istotną kwestią są rękawiczki, bez których ani rusz, szczególnie gdy za oknem ujemna temperatura. Bez rękawiczek można nabawić się tylko odmrożeń. To samo dotyczy skarpetek, które muszą być grube. Ważne, aby zasłaniały kawałek nogi.

Tags: