Wybierasz trekkingowe buty dziecięce? Sprawdź jaka powinna być podeszwa?>

Trekkingowe buty dziecięce to najlepszy wybór do użytkowania obuwia przez najmłodszych podczas wypraw górskich. Zapewniają komfort, wygodę, wodoodporność, oddychalność i chronią stawy skokowe przed możliwością wykręcenia. Jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych butów trekkingowych jest ich podeszwa. To ona wpływa na wygodę podczas chodzenia, zapewnia przyczepność i amortyzuje wstrząsy. Sprawdźmy jak powinna wyglądać.

Dobrze wykonana podeszwa w butach trekkingowych powinna posiadać tzw. śródpodeszwę, która ma charakter dwuczęściowy i składa się z warstwy amortyzującej i usztywniającej. Obok śródpodeszwy powinien znajdować się gumowy bieżnik. Wybierajmy jedynie buty, które posiadają właśnie taką konstrukcję.

Dzięki śródpodeszwie but zyskuje sztywność, która gwarantuje niezbędną stabilizację i amortyzację. To dzięki temu buty są wygodne podczas marszu i tłumią drgania zapewniając stopom dużą swobodę. Gumowy bieżnik zapewnia z kolei dobrą przyczepność buta do podłoża i wzmaga amortyzację i elastyczność obuwia. Najbardziej rozpoznawalnym typem bieżników stosowanych w trekkingowych butach dziecięcych jest Vibram. Marka ta uchodzi wręcz za symbol odpowiedniego bieżnika i wysokiego poziomu przyczepności. Nie oznacza to jednak, że inne bieżniki nie będą posiadały dobrych parametrów. Niektóre marki z górnej półki nie chcą korzystać z produktów innych firm i produkują własne bieżniki, które również zapewniają butom optymalną przyczepność.

Tags: