Najważniejsze cechy plecaka turystycznego?>

Jest co najmniej kilka cech, które powinien posiadać dobry plecak turystyczny, sprzedawany m. in. przez Lowe Alpine. Jakie są to cechy? Które z nich są najważniejsze, a które są mniej istotne?

Duża pojemność
Z pewnością, plecak turystyczny Lowe Alpine powinien mieć maksymalnie dużą pojemność. Chodzi o to, aby wędrowcy nic nie powstrzymywało przed zabraniem w drogę niezbędnego ekwipunku. Ważne jest również, aby w plecaku było wiele przegródek i małych kieszonek. Niewątpliwie, bardzo przydają się do przechowywania niewielkich przedmiotów.

Zgrabny i lekki plecak turystyczny

Jak wspomniano, plecak turystyczny powinien być pojemny, jednakże, powinien on również być zgrabny i jak najlżejszy. Czy da się to pogodzić? Patrząc choćby na dzisiejsze plecaki Lowe Alpine, wydaje się, że jak najbardziej.

Plecaki są bowiem projektowane w ten sposób, aby były jak najbardziej pojemne przy wykorzystaniu jak najmniejszej ilości materiału. Ponadto, wykorzystuje się obecnie zaawansowane, nowoczesne materiały, które cechuje lekkość. Dzięki temu, plecak sam w sobie nie stanowi dla turysty w zasadzie żadnego obciążenia. Jest to istotne, gdyż ekwipunek wystarczająco obciąża kręgosłup turysty.

Nieprzemakalność

Nie ma wątpliwości, że wśród najważniejszych cech dobrych plecaków zawsze trzeba wymieniać nieprzemakalność. Tak naprawdę, plecak turystyczny, który w łatwy sposób przepuszcza wodę, nie jest kompletnie przydatny turyście.

Tags: