Kalosze dla dzieci na jesień?>

Kalosze dla dzieci stały się ostatnimi czasy bardzo popularnym wyborem rodziców. Nie dość, że jest to obuwie nadzwyczaj praktyczne, nadające się nawet na najchłodniejsze dni, to jeszcze mogą one być bardzo modnym dodatkiem do stylizacji. Na sklepowych pólkach bowiem znaleźć można wiele modeli bajecznie kolorowych i pięknie wykończonych kaloszy dla dzieci.


Jakie kalosze dla dzieci wybrać?


Przede wszystkim, warto zrezygnować a tradycyjnych, gumowych kaloszy na rzecz tych wykonanych z pianki. Są one o wiele lżejsze, przez co dziecko praktycznie nie odczuwa, że nosi je na stopie. Przy wyborze rozmiaru tych butów, trzeb wziąć pod uwagę to, że stopa podczas chodzenia pracuje i wydłuża się, dlatego lepiej wybrać model większy o pół rozmiaru od butów noszonych na co dzień przez malucha.


Nawet na chłodniejsze dni


Kiedy temperatura na dworze zaczyna spadać, nieocieplane kalosze mogą nie zapewniać dziecięcej stopie odpowiednich ilości ciepła. Dlatego też warto zdecydować się ma model, w którym ocieplenie można dowolnie wyjmować lub wkładać, w zależności od potrzeb.


Niskie kalosze mogą wydawać się wygodniejsze dla malucha, jednak nadają się raczej na spokojniejsze przechadzki. W razie ulewnego deszczu lub - co uwielbiają wszystkie maluchy, skakania po kałużach, o wiele lepiej sprawdzą się modele z wysoką cholewką. Uchronią przed przemoczeniem i zmarznięciem nie tylko dziecięce stopy, ale i spodnie.

Sprawdź dostępne modele kaloszy dla dzieci: https://www.asport.pl/k/765/kalosze-dla-dzieci--kaloszki/

Tags: