Najlepsze zimowe buty męskie?>

Każdego roku pojawia się ten sam dylemat - jakie buty zimowe męskie wybrać. Celem jest to, aby były wygodne, ciepłe, a przy tym modne i dobrze się prezentowały. Okazuje się, że te wszystkie czynniki można spełnić, chociaż na pewno nie jest to łatwe.

Wybierając męskie buty zimowe City Sport należy zastanowić się przede wszystkim do czego będą one noszone. Do grubej kurtki puchowej pasują np,. buty trekkingowe, a więc klasyczne trapery. Z kolei do płaszcza lepiej ubrać sztyblety. Oczywiście inne połączenia nie są zakazane, ale sztyblety w towarzystwie stricte sportowej kurtki mogą nie prezentować się dobrze. Generalnie jednak na zimę warto przygotować dwa rodzaje obuwia - buty na co dzień np. do pracy i buty na zimowe spacery.

Buty zimowe muszą być wygodne i ciepłe. Warto zainwestować w model sięgający powyżej kostki. Wyższa cholewka lepiej chroni bowiem przed chłodem, gwarantuje stopie stabilność i minimalizuje ryzyko upadków. Stopa jest też chroniona przed kontaktem ze śniegiem. Co ciekawe, nie warto decydować się na modele mocno dopasowane do stopy. Lepszym rozwiązaniem jest zakupienie butów o 1 rozmiar większych. Nie chodzi tylko o włożenie do nich grubej skarpety. Okazuje się, ze buty, które ściśle przylegają co stopy, wychładzają ją.

Zimą sprawdzają się buty wykonane ze skóry naturalnej. Są one bowiem odporne na trudne warunki pogodowe. W miesiącach zimowych obuwie ma w końcu kontakt z wodą, solą i niskimi temperaturami. Poza tym naturalna skóra pozwala także skórze oddychać, w przeciwieństwie do skóry sztucznej.

Tags: