Na co zwrócić uwagę przy zakupie kijków trekkingowych?>

Kupując nowe kije trekkingowe warto zwrócić szczególną uwagę na rękojeść. Unikać należy rękojeści, które wykonane są z prostych tworzyw sztucznych. Modele te są bardzo mało wygodne i co najważniejsze nie dają 100% gwarancji pewnego chwytu. Na dłuższych trasach łatwo nabawić się od nich nieprzyjemnych pęcherzy. Dobra rękojeść powinna być wykonana z popularnego korka albo specjalnej pianki. 

Pętla nadgarstkowa

Bardzo ważnym elementem kija trekkingowego jest pasek albo pętla nadgarstkowa. Wchodząc na szczyt, to właśnie dzięki nim przenosi się całą siłę z rąk na kij. Unikać należy kijków, które wyposażone są w cienkie paski nylonowe. Warto rozglądać się za paskami dobrze wyściełanymi, które nie posiadają żadnych szwów. Godne uwagi są paski, które można swobodnie regulować.

Porządny grot

Grot metalowy zapewnia zdecydowanie lepszą przyczepność w terenie, ale należy pamiętać o tym, że na asfalcie albo chodniku będzie bardzo nieprzyjemnie hałasować. W przestrzeni miejskiej doskonale sprawdzą się idealnie wyprofilowane gumowe nakładki, które zapewniają dobrą przyczepność i co najważniejsze są ciche. 

Systemy absorbujące wstrząsy

W ostatnim czasie bardzo dużą popularność zdobyły kije trekkingowe, które posiadają specjalne systemy absorbujące wstrząsy. Dzięki nowoczesnym systemom dłonie i nadgarstki nie będą aż tak bardzo odczuwać skutków uderzeń kijków o podłoże. Systemy absorbujące wstrząsy są doskonałą propozycją dla osób starszych.


Więcej informacji i propozycji można znaleźć pod adresem: https://www.asport.pl/poradniki/7/kije-trekkingowe-a-nordic-walking/

Tags: