Łyżwy dla dzieci i dodatkowe akcesoria?>

Zakup porządnych łyżew dla dzieci to tak naprawdę połowa sukcesu, ponieważ bardzo ważną kwestią jest także dobór odpowiednich akcesoriów. Jeżeli chodzi o małe dzieci, to w pierwszej kolejności warto zainwestować w porządny kask. Jest to najlepsza propozycja dla osób początkujących, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki na lodowisku. Lód jest tak samo twardy jak beton, dlatego też nawet niewielka wywrotka może okazać się bardzo niebezpieczna. 


Porządne rękawiczki


Oprócz kasku warto zainwestować także w porządne rękawiczki. Ciepłe i solidne rękawiczki są niezbędnym wyposażeniem każdego początkującego łyżwiarza. Większość upadków do przodu niestety kończy się hamowaniem na rękach, dlatego aby uniknąć bolesnych starć skóry warto mieć wytrzymałe rękawiczki. Godne polecenia są przede wszystkim skórzane rękawiczki, które w swojej klasie nie mają sobie równych. Skórzane rękawiczki są nie tylko bardzo wytrzymałe, ale przede wszystkim mają właściwości antypoślizgowe. 

Profesjonalne ochraniacze


Dodatkowo warto zainwestować także w odpowiednie ochraniacze na kolana i łokcie. Akcesoria tego typu nie są oczywiście niezbędne, ale znacząco podnoszą bezpieczeństwo jazdy dziecka. Pamiętać należy o tym, aby na lodowisko nie zakładać ochraniaczy typowych dla rolkarzy, ponieważ wykonane są one zazwyczaj z plastiku. Sztywne tworzywa ślizgają się po lodzie i tak naprawdę zamiast ochraniać ciało mogą narobić więcej problemu. Solidne łyżwy dla dzieci, kask i specjalne ochraniacze antypoślizgowe to gwarancja bezpiecznej jazdy.


Dowiedz się więcej pod adresem:  https://www.asport.pl/k/293/lyzwy-dla-dzieci

Tags: