Krok do lepszego samopoczucia i lepszej figury?>

Kochasz sport, adrenalinę i te motyle w brzuchu, gdy jesteś już po intensywnym treningu i gdy w Tobie buzuje hormon szczęścia? 
Każdy, kto kocha sport wie doskonale co mam na myśli. 
Dla tych, którzy nie wiedzą jak zabrać się za siebie, jest kilka propozycji by wstać z kanapy i rozruszać mięśnie. Nie trzeba przy tym wydawać majątku na drogi sprzęt, markowe ubrania sportowe czy karnet na siłownię. Te wszystkie ćwiczenia można wykonać w domu. Efekty zaskoczą!

Czas się rozruszać
Proste ćwiczenia wykonywane w odpowiednim tempie i powtórzone kilka razy sprawią, że mięśnie rozruszają się, zaczniesz szybciej oddychać a tłuszcz dostanie sygnał: spalanie. 15 minutowe pajacyki czy bieg w miejscu wykonany po 5 minut w trzech partiach sprawią, że już po chwili poczujesz się szczęśliwy. 

Małe obciążenie
Idealne będą na początek sprzęty, które można kupić w każdym sklepie sportowym oraz w zwyczajnych marketach. 
Piłki gimnastyczne (https://www.asport.pl/k/757/pilki-gimnastyczne/), hantle, kettlebell idealne sprawdzą się w domu przy prostych ćwiczeniach. Jest to sprzęt w dogodnych cenach, nie zajmuje dużo miejsca oraz co najważniejsze - nie można niż za mocno obciążyć naszego organizmu, tym samym jest bezpieczny. 
Piłki gimnastyczne mogą również zostać wykorzystane przy rehabilitacji kręgosłupa. Oglądanie telewizji, praca przy komputerze na nich sprawi, że odciążymy kręgosłup i poćwiczymy równowagę. 
Piłki również mogą zostać wykorzystane przez dzieci do ćwiczeń. 

Najwyższy zrobić coś dla siebie. Małe rzeczy to krok do zdrowia, lepszego samopoczucia i lepszej figury.

Tags: