Jak wybrać dobry orbitek magnetyczny do domu??>

Trenowanie w domu zdecydowanie należy do najbardziej przyjemnych. Jest ono szczególnie cenione przez osoby, które nie mają czasu jeździć do klubu fitness lub na siłownię. Są też osoby, które z uwagi na opiekę nad dzieckiem nie mogą sobie pozwolić na ćwiczenia poza domem, a bardzo chcą utrzymywać ciało w dobrej kondycji. Idealnym rozwiązaniem dla nich będzie zakup orbitreka. 

To sprzęt, który symuluje chodzenie z kijkami do nordic walking lub wspinaczkę górską z kijami. Orbitek pozwala na uruchomienie całego ciała, jego górnych i dolnych partii, a zatem równomierne cardio rozciągające mięśnie i lekko wzmacniające je. 


Orbitrek magnetyczny idealny do użytku domowego to wersja najtańsza, wielkości roweru stacjonarnego. Pozwala ona ustawić kila poziomów trudności, czyli oporu jaki stawia maszyna przy kolejnych krokach. Bardziej zaawansowane maszyny, te w cenie 2-3 tysięcy złotych mają o wiele więcej funkcji. Ciekawym rozwiązaniem jest orbitrek magnetyczny, który wylicza ilość spalonych kalorii, pokonany dystans, czy określa nasz puls, dzięki czemu możemy ćwiczyć bardziej świadomie, wykorzystując odpowiednie parametry i w sposób właściwy zarządzając energią swojego ciała. 

Zaawansowany technicznie orbitrek to spory wydatek, ale opłacalny dla osób, które uwielbiają spacerowanie, nawet gdy pogoda do tego nie zachęca. Często trenują na nim osoby, które przygotowują swoje ciało i kondycję do pierwszych wiosennych wypraw w góry.

Tags: