Łyżwy: kupić czy wypożyczyć??>

Jazda na łyżwach może być uprawiana przez każdą osobę niezależnie od wieku. Oferta łyżew jest na tyle bogata, iż naprawdę trudno jest się zdecydować na jedynie jedną parę łyżew. Na większości lodowisk istnieje możliwość wypożyczenia łyżew, jednak własne łyżwy z pewnością są dużo lepsze niż te wypożyczane. 

Po pierwsze na własnych łyżwach jeżdżą tylko ich prawowici właścicieli, toteż nie ma mowy o złapaniu takiej choroby jak grzybica. Po drugie jeżeli my nie zadbamy o własne łyżwy to nikt inny tego nie zrobi. Osobista własność zawsze będzie bardziej zadbana, aniżeli sprzęt w masowej wypożyczalni. Łyżwy w wypożyczalniach użytkowane są przez niezliczoną liczbę osób, a właściciel wypożyczalni nie kwapi się do zbyt częstego wymieniania sprzętu. Dlatego często możemy spotkać się z całkowicie już zużytym sprzętem, który w żadnym stopniu nie nadaje się do jazdy po lodzie. 

Jednokrotne zainwestowanie w łyżwy będzie obfitować zachowaniem higieny, zawsze sprawnymi łyżwami i w dalszej perspektywie zaoszczędzeniem osobistych funduszy. Skupmy się na doborze łyżew - czy powinny być one plastikowe czy jednak skórzane? Otóż plastikowe łyżwy posiadają zapięcia na klamry, które dobrze usztywniają kostki. 

Natomiast łyżwy skórzane czasem doskonale dostosowują się do kształtu naszej stopy, przez co są o wiele wygodniejsze. Dla maluchów najlepiej sprawdzają się tak zwane łyżwy 2w1 oraz te o regulowanym rozmiarze. Łyżwy męskie, łyżwy damskie czy łyżwy dla dzieci to inwestycja w przyszłość.

Tags: