Od czego zależy funkcjonalność kalesonów termoaktywnych??>

Bielizna spełnia wiele różnych funkcji. Przede wszystkim pomaga utrzymać czystość ubrań przez absorbowanie potu oraz innych oznak nieświeżości. Dodatkowo, w chłodniejszych temperaturach pomaga utrzymać ciepło ciała. Kalesony termoaktywne można kupić w różnych sklepach odzieżowych i sportowych. Przed zakupem warto jednak zapoznać się ze specyfiką tego typu bielizny męskiej.

Bielizna noszona w celu utrzymania ciepła stanowi specjalną kategorię. Kalesony są zazwyczaj wykonane z bawełny, flaneli lub wełny. Nowoczesne kalesony termoaktywne są ulepszeniem tradycyjnego rodzaju ciepłej bielizny. Do ich produkcji wykorzystywane są nowe tkaniny i włókna, przede wszystkim w celu zapewnienia optymalnej izolacji ciała. Kalesony termoaktywne są stosowane w wielu sportach zimowych, takich jak chociażby wspinaczka górska, trekking czy jazda na nartach.

W przeciwieństwie do zamierzchłych czasów, gdy bielizna wełniana była normą, obecnie kalesony termoaktywne produkuje się na przykład z mieszanki bawełny i lycry lub poliestru. Do zastosowań sportowych polecana jest czysta lycra, która zapewnia większą elastyczność. Jest to bardzo ważne w przypadku aktywności outdoorowych. 

Wymagają one nie tylko wytrzymałego oraz wygodnego ubioru, ale także stałej termoizolacji. Para dobrych kalesonów termoaktywnych jest w stanie utrzymać temperaturę ciała, a także doskonale odprowadzić wilgoć na zewnątrz podczas ruchu.

Tags: