Jak nosić sportowe buty męskie??>

Pytanie zawarte w tytule jest - wydawałoby się - proste. Sportowe buty powinny być przecież noszone w trakcie uprawiania sportu. Jednak ta "oczywista oczywistość" nie jest aż tak "oczywista" jakby się to wydawało. Kiedy więc nosić sportowe buty męskie?

Buty sportowe plus marynarka
Choć wydawałoby się, że buty sportowe i marynarka nigdy nie pójdą ze sobą w parze, można spróbować je połączyć, chociażby za pośrednictwem paska. Jak to zrobić? Wystarczy, że zarówno pasek jak i sportowe obuwie będzie w tym samym kolorze, rzecz jasna nie kontrastującym z samym  garniturem i koszulą. 

A może by tak mniej oficjalnie?
Żeby nie było - buty sportowe doskonale łączą się również z odzieżą mniej oficjalną. Jak? Wystarczy, że ich kolor będzie dobrany do koloru koszuli bądź bluzy. Efekt murowany! Nawiasem mówiąc, doskonale sprawdza się połączenie, np. czarno - białych butów męskich z koszulą również składająca się z czarnych i białych pasków. 

Tego się nie ubiera!
Nawet najlepsze, sportowe, modne buty męskie nie będą współgrać z resztą ubioru jeśli... będą niedopasowane kolorystycznie do reszty stroju. Dotyczy to zwłaszcza obuwia o ostrym, wręcz rzucającym się w oczy kolorze (np czerwień). Niedopasowanie od razu rzuca się w oczy! Zwłaszcza, jeśli poszczególne elementy odzieży są różne od siebie zarówno pod kątem kolorystyki, jak i wzornictwa.

Jak widać na załączonym przykładzie, buty sportowe męskie nadają się do różnego rodzaju odzieży. Mitem jest opinia twierdząca, że doskonale sprawdzają się one wyłącznie podczas joggingu czy długich spacerów.

Tags: