Mydło marsylskie, a może czarne mydło??>

Mydło marsylskie, a może czarne mydło?


Mydło to podstawowy produkt pielęgnacyjny znajdujący się w każdej łazience, ponieważ pomaga bardzo dokładnie oczyścić oraz nawilżyć skórę. Obecnie stosowane kostki myjące to niestety nie najlepszy wybór, ponieważ takie produkty wysuszają skórę i wywołują różnego rodzaju reakcje alergiczne. Z tego też względu lepiej zdecydować się na mydło naturalne, które w swoim składzie nie zawiera żadnych chemicznych dodatków, a uroda z pewnością ulegnie poprawie. Po które mydła warto jednak sięgnąć?


Mydło marsylskie

Mydło marsylskie produkowane jest z naturalnych olejów roślinnych i wykazuje właściwości bakteriobójcze i hipoalergiczne. Regularne stosowanie mydła marsylskiego pomaga załagodzić skórne podrażnienia, a także zregenerować skórę. Oprócz tego takie mydło bardzo dobrze oczyszcza skórę i może być z powodzeniem stosowane u posiadaczek zarówno cery tłustej, jak i wrażliwej.


Czarne mydło


W ostatnim czasie niezwykle popularne stało się czarne mydło, które wytwarzane jest z mieszanki rozgniecionych oliwek i oliwy z oliwek. Mydło to przeznaczone jest do pielęgnacji każdego rodzaju cery, również tej wrażliwej. Czarne mydło bardzo dobrze oczyszcza skórę z zanieczyszczeń, a dzięki witaminie E działa przeciwzmarszczkowo. Oprócz tego bardzo dobrze nawilża skórę, a także ogranicza ilość wyprysków na twarzy.

Tags: