Do jakiego stroju pasują buty sportowe??>

Buty sportowe stały się niezwykle uniwersalnym rodzajem obuwia. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż można założyć je do wielu stylizacji. Co ciekawe dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Kiedy i do czego zatem bez problemu możemy założyć, np. buty converse?

Kobiety w butach sportowych — kiedy wypada je ubrać i do czego?

Trzeba przyznać, że wśród kobiet istnieje stereotyp związany z koniecznością noszenia eleganckich butów. Jednak na szczęście ten trend stopniowo już mija. Tym samym dzisiejsze kobiety tak samo często noszą buty converse damskie, co baleriny i szpilki. W końcu wszystko zależy od ich upodobań okazji, ale co ciekawe, zależne jest to również od ich nastroju. Najczęściej chodzą one w butach converse, kiedy idą na zakupy, spacer z psem, czy też uprawiają sport. Poza tym można spotkać młode kobiety, które zakładają je na imprezy, do szkoły, czy na wykłady. Dużo częściej zatem można dostrzec dobieranie przez nicj trampek z przeróżnymi trampkami converse z jeansami, legginsami, czy szortami.

Kiedy mężczyźni stawiają na buty sportowe?

 Jeśli chodzi o mężczyzn, to sprawa wygląda oczywiście zupełnie inaczej. W większości przypadków mają oni mniejsze opory, aby ubrać trampki converse nawet na rodzinne uroczystości. Głównie zależne jest to od ich dystansu do mody, przyzwyczajeń czy wykonywanego zawodu. Zatem bez problemu można znaleźć mężczyznę w eleganckiej koszuli i butach sportowych. Jednak częściej dobierają oni do nich po prostu jeansy, czy też spodnie dresowe. Wtedy najważniejsza jest dla nich wygoda.

Tags: