Botki – na co dzień i od święta?>

botki

Do niedawna uważane za buty do codziennego noszenia, niezbyt eleganckie obuwie dla pań, które w danym momencie nie muszą dobrze się prezentować, dziś botki awansowały do rangi butów na każdą okazję. Nosimy je wszędzie – w sklepach czekają na nas fasony idealne do dżinsów i młodzieżowych kreacji, a także modele, które nawet przy najbardziej eleganckich, wieczorowych strojach nie będą źródłem estetycznych zgrzytów.


Czym wyróżniają się współczesne botki? Odpowiedź na to pytanie wbrew pozorom nie jest wcale łatwa, bowiem projektanci wykazują się w ich temacie naprawdę ogromną fantazją – obok klasycznych, zamszowych lub skórzanych fasonów, znajdziemy także botki stylizowane na trampki lub te z odkrytymi palcami bądź stylowymi wycięciami. Na półkach sklepów obuwniczych łatwo znaleźć tak botki na płaskiej podeszwie lub niewielkim obcasie, jak i fasony na dużym koturnie. Co ważne, noszenie botków nie powoduje tak dużego dyskomfortu, jak szpilek – dlatego też ostatnie wspomniane modele okażą się na pewno dobrą alternatywą dla pań, które lubią szpilki, ale na ich noszenie nie mogą pozwolić sobie ze względu na problemy z nogami.


Pomimo wszystkich tych różnic, wszystkie fasony botek mają jedną wspólną cechę, która nie zmieniła się od lat – wydłużoną cholewkę. To właśnie ona sprawia, że nosi się je idealnie zwłaszcza podczas przejściowych pór roku – jesienią lub wiosną, kiedy za ciepło jest na kozaki, a na sandały – zbyt zimno, chociaż dzięki zastosowaniu ażuru bądź odpowiednich wycięć świetnie sprawdzą się także latem.

Tags:   botki